Недавнi

Випробувальна лабораторія компанії «МСІ» успішно пройшла акредитацію за стандартом ДСТУ ISO / IEC 17025:2019 (ISO / IES 17025:2017)

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНСТВО З АКРЕДИТАЦІЇ УКРАЇНИ засвідчило компетентність, випробувальної лабораторії компанії «МСІ», згідно до вимог ДСТУ ISO / IEC 17025:2019 (ISO / IES 17025:2017). Про що свідчить виданий компанії «МСІ» АТТЕСТАТ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ №202273.

Атестат про акредитацію лабораторії по стандарту ISO / IEC 17025:2019 (ISO / IES 17025:2017) демонструє високий рівень випробувальної лабораторії компанії, яка здатна проводити випробування відповідно до вимог національного та міжнародного законодавства і з високою вірогідністю результатів випробувань.

...
Читати далi

Вимірювальний відділ компанії “МСІ” успішно пройшов акредитацію в ДП «Укрметртестстандарт»

Державне підприємство “Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів” (ДП “Укрметртестстандарт”) підтвердило відповідність обладнання і кваліфікації персоналу вимірювального відділу компанії ТОВ “МСІ”.

Про це свідчить отриманий сертифікат (№ ПТ-72/21 от 12.02.2021) виданий компанії ТОВ “МСІ” який дійсний до 11.10.2022 року.

Це дає можливість вимірювальному відділу компанії ТОВ “МСІ” надавати такі сертифіковані послуги:

1. Градуювання резервуарів;

2. Визначення об’єму сипучих матеріалів на складах і в ємністях.

Після закінчення вимірів замовнику видається протокол вимірювань встановленої форми.

...
Читати далi

Наші роботи. Публікація найцікавіших робіт, виконаних нашими фахівцями.

Визначення об`ємів зерна в силосних вежах і на складі підлогового зберігання з використанням методу лазерного сканування.

Нашою компанією було отримано пропозицію від одного з найбільших зернопереробних підприємств України на проведення обмірних робіт на зернопереробному терміналі. Аналогічні пропозиції були відправлені також іншим компаніям. Основними критеріями вибору інспекторської компанії для виконання обмірних робіт були:

 1. Досвід виконання аналогічних робіт.
 2. Виконання обмірних робіт в мінімальні терміни, оскільки для виконання даних робіт була необхідна зупинка роботи зернопереробного терміналу.
 3. Висока точність виконання обмірних робіт.

Наша компанія пройшла відбір і отримала заявку на виконання даних робіт з наступних причин:

 1. Великий досвід виконання аналогічних робіт.
 2. Можливість виконання обмірних робіт в мінімальні терміни з причини використання лазерного сканера Leica RTC360, адже на даний час лазерний сканер Leica RTC360 є найшвидшим сканером в світі і виконує 3D-захоплення реальності зі швидкістю, яка була недосяжна раніше. Завдяки виміру до 2 млн точок в секунду і просунутої системи захоплення HDR-зображень сканер формує кольорові 3D-хмари точок менш ніж за дві хвилини. Автоматизована безмарочна реєстрація даних в польових умовах на основі технології VIS додатково прискорює виконання виїзних робіт і підвищує продуктивність. У поєднанні з програмним забезпеченням Cyclone FIELD 360 для автоматичної реєстрації даних в польових умовах сканер Leica RTC360 забезпечує приголомшливу точність, упевнитися в якій можна прямо на майданчику. У порівнянні з іншими інспекторськими компаніями ми отримали перевагу, адже ними зазвичай використовуються найпростіші засоби визначення рівня заповнення силосів і підлогових складів зерном – лазерні рулетки, які дозволяють визначити тільки лише усереднений рівень заповнення силосу або складу, але ані форму насипу, ані точний облік розмірів і форми силосної вежі або складу вони не забезпечують і, як наслідок, присутня велика похибка вимірювань.
 3. Наявність вимірювального відділу, створеного при лабораторії компанії.
 4. Висока кваліфікація персоналу.
 5. Методика виконання даного виду робіт.

Єдиний вимірювальний засіб, що дає високоточну можливість обмірити силосні вежі і склади зсередини, – це лазерний 3D сканер. Досяжна точність визначення обсягу зерна в силосах методом лазерного сканування становить 0,1% за умови наявності можливості попередньої зйомки порожніх силосів зсередини і побудови їх точних 3D моделей, а складів підлогового зберігання – до 1%.

Обмірні роботи по визначенню об’ємів зерна в силосних вежах

Для визначення рівня заповнення силосів та форми «зворотного конусу» насипу зерна в силосах була лише єдина можливість – зробити лазерне 3D сканування внутрішнього простору кожного силосу через спеціальний ревізійний люк, розташований на кордоні верхнього конусу / даху і вертикальної стінки силосу.

Час, витрачений на підготовку до сканування, склав 2 хвилини і ще 3 хвилини на сканування одного силосу, не враховуючи час, необхідний, щоб дістатися до ревізійного люку. За час сканування одного силосу лазерним сканером Leica RTC360 було виконано близько 240 мільйонів замірів поверхні зерна в силосі.

Обробка даних, 3D моделювання і підрахунок об’ємів зерна в силосах

Після польових робіт на об’єкті нами був виконаний камеральний етап даної роботи. Обробка результатів лазерного сканування виконувалися в програмі Leica Cyclone. Далі був виконаний комплекс робіт для кожного з відсканованих силосів, який складав очищення отриманих даних від сторонніх шумів, проріджування хмар точок для можливості моделювання, побудова точних 3D моделей поверхонь насипу зерна, підрахунок об’ємів зерна шляхом обчислення об’ємів отриманих геометричних фігур від верхньої поверхні насипу до дна кожного силосу. На фінальній стадії нашими фахівцями був складений детальний звіт за результатами обмірних робіт і обчислення об’ємів зерна в силосах, який включив опис видів робіт, 3D моделі всіх поверхонь насипу зерна в кожному силосі і результати обчислення об’ємів зерна в кожному силосі.

Обмірні роботи з визначення об’ємів зерна на складі

При огляді складу перед виконанням обмірних робіт зіткнулися з тим, що склад був практично заповнений до повної місткості і виконати підлогове сканування складу не виявилося можливим – єдиною можливістю виконати обмірні роботи було сканування з оглядової галереї. Таким чином, довелося на місці майструвати кріплення для сканера, тому що використання сканера передбачає можливість зйомки в перевернутому вигляді, сканер був закріплений між конструкціями транспортерної стрічки і галереї, після чого було виконано сканування.

Час, витрачений на підготовку до сканування, і сканування:
Було виконано вісім станцій сканування, час сканування однієї станції склав 3 хвилини. Час підготовки до сканування – близько 3 хвилин, адже потрібно було розмістити сканер між конструкцією транспортерної стрічки і галереєю. Загальний час склав близько 1 години. За час сканування зернового складу лазерним сканером Leica RTC360 було виконано 1 мільярд 920 мільйонів замірів поверхні зерна на складі з кроком 3 мм. Для порівняння, при використанні традиційних методів вимірювань за допомогою лазерних рулеток або тахеометрів потрібен був би не один десяток років, щоб виконати таку кількість замірів поверхні зерна на складі з кроком 3 мм і визначити з такою ж точністю обсяг. Фахівці нашої компанії за допомогою лазерного сканеру Leica RTC360 виконали дані виміри за 24 хвилин, якщо не враховувати час підготовки до сканування.
На відміну від замірів об’ємів зернових культур на складі за допомогою тахеометрів або лазерних далекомірів, технологія 3D лазерного сканування дозволяє детально, з кроком до одиниць міліметрів, обміряти і відобразити форму поверхні матеріалу на складі. Така детальність обмірів лазерним 3D сканером дозволяє отримати точність обмірів, недосяжну при застосуванні будь-якої іншої існуючої технології вимірювання. Підсумовуючи вищесказане, можна сміливо стверджувати, що чим вище буде щільність точок вимірювання, тим точніше буде виконано вимірювання і визначено об’єм зерна на складі.

Обробка даних, 3D моделювання і підрахунок об’ємів зерна на складі

Після польових робіт на об’єкті нами був виконаний камеральний етап даного проекту. Обробка результатів лазерного сканування виконувалися в програмі Leica Cyclone. Далі був виконаний комплекс робіт, який включив очищення отриманих даних від сторонніх шумів, проріджування хмар точок для можливості моделювання, побудова 3D моделі поверхні штабеля зерна і підрахунок об’єму зерна.

На фінальній стадії нашими фахівцями був складений детальний звіт за результатами обмірних робіт і обчисленню об’єму зерна в складі, який включив опис видів робіт, 3D моделі штабеля зерна і результати обчислення об’єму зерна в складі.

...
Читати далi

Тривимірне лазерне сканування

Існують різні типи лазерних сканерів і всі вони влаштовані однаково. Лазерний сканер технічно складний прилад, але управління процессом зйомки влаштовано просто для оператора. Сканер генерує постійний або високочастотний імпульсний лазерний промінь, при цьому сам прилад автоматично обертається навколо своєї осі, одночасно дзеркало яке обертається або коливається позиціонує промінь у вертикальній площині, в результаті промінь охоплює весь простір навколо сканера. Коли промінь потрапляє на об’єкт, частина його енергії повертається назад в сканер і прилад фіксує його. Час приходу сигналу використовується для розрахунку відстані від сканера до об’єкта. Однак в лазерному сканері є не тільки лазерний далекомір, для кожної виміряної відстані фіксується ще й інша вимірювальна інформація – горизонтальний кут обертання сканера і вертикальний кут обертання дзеркала. Сканер автоматично комбінує всю вимірювальну інформацію і обчислює x; y; z координату для кожної виміряної точки, таким чином отриманий скан це набір x; y; z вимірювань. Це детальне тривимірне уявлення навколишнього простору, зазвичай звана хмарою точок, складається з мільярда точок, для того щоб додати в скан реальні кольори точок, можна зробити панорамні знімки вбудованими в сканер камерами. Використовуючи вбудовані камери, можна автоматично поєднати дані фотозйомки з даними сканування.

Лазерне сканування – це метод високоточного оцифровування конструкцій, деталей, механізмів, картографування місцевості або її оцифровування, проте на відміну від технологій, які дозволяють вести послідовно зйомку окремих точок, лазерне сканування дозволяє швидко отримувати детальні вимірювальні дані про весь об’єкт в цілому. Ніби камера робить панорамну фотографію на 360 °, але при цьому отримує точні тривимірні координати кожного пікселя. Це є однією з головних переваг отримання якісної виконавчої зйомки або вимірювальної інформації про поточний стан об’єкта.

Такого повного уявлення про об’єкт не може дати жоден інший метод. При цьому ми працюємо не просто із зображенням, а саме з моделлю, яка зберігає повну геометричну відповідність форм і розмірів реального об’єкта. Такий стан справ забезпечує можливість проведення вимірювань реальних відстаней між будь-якими точками або елементами моделі.

Зйомка настільки повна і детальна, що ви завжди, коли звертаєтесь до масивів даних, немов би повертаєтесь в поле, щоб знайти будь-які дані або доповнити проект. Крім цього, ви виконуєте зйомку швидше. Контроль набагато більш повний. Дані сканування є вимірювальною інформацією і ви можете їх використовувати в програмах для різного типу завдань. Наприклад, можете по віртуальним даним проаналізувати реальний стан конструкції відносно проектного, виконати градуювання резервуарів і т. д.

Технологія лазерного сканування працює наступним чином:

Перше – це польовий етап: сканер робить зйомку об’єктів.

Друге – це камеральна обробка, де польові дані перетворюються в ті результати, які вам потрібні. В поле ви просто ставите сканер в оптимальне для зйомки об’єкта положення, натискаєте кнопку і чекаєте поки сканер зробить свою роботу. На польовому етапі, якщо це необхідно можна отримати панорамні знімки об’єкта і зробити дані ще більш реалістичними.
Для отримання зйомки всього об’єкта, виконується сканування з різних точок і виходить кілька сканів, які потім зшиваються і прив’язуються до системи координат під час сканування або пізніше. Дані сканування можуть бути точно прив’язані до потрібної системи координат, як при стандартній топографічній зйомці. Програмне забезпечення для обробки даних дозволяє користувачам створювати нескінченну кількість кінцевих проектів, починаючи від найпростіших результатів таких як, двомірні плани і висотні позначки, зрозумілі і зручні панорамні зображення з можливістю отримання вимірювальної інформації для кожного пікселя, габаритні розміри, вимірювання між точками, точками і поверхнею, вищих і нижчих позначок вузлових точок, перетинів і профілів, вимір об’ємів. Крім того, технологія сканування дозволяє отримати додаткові результати, наприклад детальні топографічні плани, триангуляційні сплайнові поверхні, посилання на інформаційні активи, повністю текстуровані моделі, оглядові види, інтелектуальні 3D моделі промислових об’єктів, а також BIM – інформаційні моделі будівель. Все залежить від програмного забезпечення.

Області застосування тривимірного лазерного сканування

Будівництво та експлуатація інженерних споруд:

 • контроль за відповідністю геометричних параметрів новозбудованих об’єктів і проектної документації на ці об’єкти;
 • коригування проекту в процесі будівництва;
 • виконавча зйомка в процесі будівництва і після його закінчення;
 • оптимальне планування і контроль переміщення і установки споруд і устаткування;
 • моніторинг зміни геометричних параметрів експлуатованих споруд і промислових установок;
 • оновлення генплану і відтворення втраченої будівельної документації діючого об’єкта.

Гірська промисловість:

 • визначення об’ємів вироблень і складів сипучих матеріалів;
 • створення цифрових моделей відкритих кар’єрів і підземних вироблень з метою їх моніторингу (дані про інтенсивність відбитого сигналу і реального кольору дозволяють створювати геологічні моделі);
 • маркшейдерський супровід бурових і вибухових робіт.

Нафтогазова промисловість:

 • створення цифрових моделей промислових і складних технологічних об’єктів і обладнання з метою їх реконструкції і моніторингу;
 • калібрування нафтоналивних наземних резервуарів і танків наливних суден.

Архітектура:

 • створення архітектурних креслень фасадів будівель;
 • реставрація, ремонт, оздоблення, переоснащення внутрішніх приміщень або окремих елементів декору.

Інші області:

 • розробка заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
 • виконання топографічної зйомки територій, що мають високий ступінь забудови;
 • суднобудування;
 • моделювання різного виду;
 • створення двовимірних і тривимірних геоінформаційних систем управління підприємством.

...
Читати далi

Чи варто робити інвестиції в якісне обладнання для бізнесу?

У Вас може бути бізнес, який Ви тільки починаєте, або Ви хочете підняти свій бізнес до  нових висот і збільшити свій прибуток. У будь-якому випадку Ви шукаєте обладнання, яке допоможе Вам в роботі.
Ви можете шукати обладнання, таке як монітори і комп’ютери, або Ви можете шукати високоспеціалізоване обладнання, таке як високотехнологічні роботизовані станки. Хоч би якими були Ваші потреби, принципи однакові: купуючи дешево, Ви купуєте двічі. Нижче наведені причини, за якими Ви повинні трохи збільшити свій бюджет, щоб інвестувати в якісне обладнання, замість того, щоб намагатися заощадити трохи грошей зараз, а в довгостроковій перспективі отримати збитки.

Яке б обладнання Ви не шукали, високоякісні варіанти завжди будуть значно дорожче.

Однак, спочатку Вам треба оцінити первинну вартість устаткування і вартість обладнання протягом строку служби і тоді Ви зрозумієте, чому потрібно купувати обладнання преміум класу. Багато високовартісних одиниць обладнання більш потужні, ефективніші і надійніші. Це означає, що під час експлуатації Ви можете очікувати меншої кількості поломок, експлуатаційних витрат і велику продуктивність. Преміальна ціна за якість виправдана, якщо ви враховуєте віддачу, яку ви отримаєте, підвищивши продуктивність і знизивши витрати на ремонт і простій обладнання під час ремонту. Краще заплатити більше за те, що є надійним і буде працювати довго. Наприклад, купуючи комп’ютерне обладнання, може бути спокусливо заощадити невелику суму, купуючи обладнання з більш низькою специфікацією. Однак, зниження можливостей може уповільнити Вашу роботу, а це означає, що Ваша компанія не буде працювати оптимально і втратить прибуток. Загальна вартість неякісного обладнання, якщо врахувати неефективну робочу середу, витрати на ремонт, заміну і т. д., буде набагато більшою, ніж одноразова вартість обладнання преміум-класу, яку Ви спочатку намагалися уникнути.

Роблячи інвестиції в обладнання преміум-класу, окрім того, що ви будете сприяти ефективності свого бізнесу і економити гроші, Ви також отримуєте певні переваги перед своїми конкурентами.

Якщо Ви витратили багато часу і грошей на пошук і покупку найкращого обладнання, доступного для Вас, має сенс повідомити про це своїм клієнтам. Це показує, що Ви – компанія, яка не шкодує коштів на те, щоб гарантувати, що їх продукт або послуга не мають собі рівних. Це також показує потенційним клієнтам або клієнтам, що Ви вірите в свій бізнес, і Ви бізнесмен, який так багато вклав грошей в його інфраструктуру. Демонструючи ці рішення, Ви створюєте собі репутацію надійного постачальника якісних товарів або послуг.

Так само покупка неякісного обладнання впливає на моральний клімат в колективі. Якщо Ваші співробітники працюють на обладнанні, яке постійно виходить з ладу або потребує ремонту, моральний дух в колективі стрімко знижується. Наявність обладнання, яке працює регулярно, ефективно і безпечно дозволяє їм пишатися своєю роботою і підвищує моральний дух у всій компанії. Якщо співробітники вважають, що Ви вкладаєте в них кошти і дбаєте про їхнє благополуччя і умови роботи, вони з більшою енергією будуть вкладати свій час і зусилля в розвиток Вашого бізнесу.

Існує безліч причин, за якими інвестиції в високоякісне обладнання, від комп’ютерних моніторів до високотехнологічних роботизованих станків, можуть принести користь Вашій компанії.

Якщо Ви вважаєте, що ваша компанія і всі її аспекти варті того, щоб в неї вкладати кошти для довгострокової вигоди, то Ви виявите, що обладнання, на яке Ви витратили свій бюджет, цілком може стати визначальним моментом для народження нового шляху, який буде працювати на Вас і Вашу компанію і принесе істотний прибуток.

...
Читати далi