Вимірювання об’ємів насипних матеріалів

Вимірювання об’ємів насипних матеріалів і інвентаризація складів сировини із застосуванням сучасної технології 3D лазерного сканування.

Заміри об’ємів складів – це невід’ємна частина роботи елеваторів, підприємств агропромислового комплексу, портів, гірничорудних комбінатів, шахт, адже сировина або готова продукція яких досить складно піддається точному обліку. Мова, перш за все, йде про об’єм насипних матеріалів. Завдання точного вимірювання об’ємів сипучих матеріалів має широке застосування при інвентаризації складів сировини і готової продукції (зерно, вугілля, кокс, пісок, щебінь, руда і рудні концентрати, та інше).

Традиційним інструментом, застосовуваним в більшості випадків в даний час, для визначення об’ємів сипучих матеріалів на складах, який використовують на ринку України інспекційні й міжнародні сюрвейєрські компанії, є геодезична зйомка (за допомогою електронного тахеометра), що дозволяє визначити обсяги матеріалів з похибкою (не мається на увазі похибка вимірювання приладу) 5-10 % або геометричне визначення об’ємів за допомогою лазерного далекоміра і геометрії, що дозволяє визначити об’єми матеріалів з похибкою 15-20%. Геометричне визначення об’ємів зернових культур в силосних баштах, з використанням лазерних рулеток, в даний час залишається основним методом визначення. Але даний метод має велику ймовірність похибки, тому що зернові культури ніколи не будуть мати ідеальну форму геометричної фігури і цей процес ускладнюється, коли починається відвантаження зернових культур, оскільки в геометричних фігурах починають з’являтися воронки, які не тільки важко заміряти, але і дуже важко відняти цю порожнечу.


Основним обмеженням при проведенні робіт із застосуванням тахеометров і лазерних далекомірів є низька швидкість вимірювань і фізична неможливість детальної зйомки великих об’ємів матеріалів. При використанні методів традиційних тахеометрических вимірювань з яким кроком реально можна виконати зйомку великих об’ємів сипучих матеріалів – наприклад одна точка на 0,5-1 квадратний метр і скільки часу будуть виконуватися виміри? Навряд чи цього буде достатньо для порівняння з роботою лазерного 3D сканера, який виконує мільйони вимірів при визначенні об’єму складу сипучих матеріалів. На відміну від замірів об’ємів зберігання сипучих матеріалів за допомогою тахеометрів або лазерних далекомірів, технологія 3D лазерного сканування дозволяє детально, з кроком до одиниць міліметрів, обміряти і відобразити форму поверхні матеріалу на складі. Така детальність обмірів лазерним 3D сканером дозволяє отримати точність обмірів, недосяжну при застосуванні будь-якої іншої існуючої технології виміру об’єму сипучих матеріалів. Висока швидкість роботи сканера Leica RTC 360, складова мільйони вимірів в секунду, і сучасне програмне забезпечення для обробки отриманих результатів лазерного сканування дозволяють в стислі терміни провести обміри складів сипучих матеріалів і обчислити об’єми з похибкою до 1%.

Співробітники нашої компанії мають великий досвід проведення обмірних робіт для точного визначення об’ємів зберігання сипучих матеріалів. При визначенні об’ємів сипучих матеріалів на складах нашою компанією використовується сучасне обладнання визнане у всьому світі – скан станції швейцарської компанії Leica c технологією 3D лазерного сканування, яка дає можливість детально обмірити і відобразити форму поверхні сипучого матеріалу на складах і розрахувати необхідні об’єми з мінімальною похибкою.


Етапи виконуваних робіт:

1. 3D лазерне сканування об’єктів;

2. Зшивання отриманих сканів в єдину хмару точок;

3. Побудова 3D моделей об’єктів зйомки;

4. Обчислення об’ємів об’єктів зйомки.

Вимірювальний відділ компанії “МСІ” успішно пройшов акредитацію в ДП «Укрметртестстандарт»

Державне підприємство “Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів” (ДП “Укрметртестстандарт”) підтвердило відповідність обладнання і кваліфікації персоналу вимірювального відділу компанії ТОВ “МСІ”.

Про це свідчить отриманий сертифікат (№ ПТ-72/21 від 12.02.2021) виданий компанії ТОВ “МСІ” який дійсний до 11.10.2022 року.

 

Це дає можливість вимірювальному відділу компанії ТОВ “МСІ” надавати такі сертифіковані послуги:

1. Градуювання резервуарів;

2. Визначення об’єму сипучих матеріалів на складах і в ємністях.

Після закінчення вимірів замовнику видається протокол вимірювань встановленої форми.